Dwaj mężczyźni zatrzymani za zniszczenie wiaty przystanku w Olsztynie

Na terenie miasta Olsztyna, policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy stali się podejrzanymi o akt zniszczenia infrastruktury miejskiej. Conkretniej chodzi o wiązanie przystanku autobusowego, które uległo uszkodzeniu na ulicy Krasickiego. Ciekawostką jest fakt, że jeden z zatrzymanych był już wcześniej poszukiwany przez funkcjonariuszy prawa.

W sobotnie popołudnie 6 kwietnia, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie odebrał zgłoszenie, które dotyczyło dwóch osób kopiących w szybę przystanku autobusowego położonego przy ulicy Krasickiego.

Policjanci po przybyciu na miejsce incydentu potwierdzili informacje o zniszczeniu. Szyba wiaty została rozbitya, a umiejscowiona wewnątrz tablica z rozkładem jazdy zniszczona. Funkcjonariusze szybko zidentyfikowali wygląd sprawców i po krótkim czasie udało im się ich zatrzymać.

Mężczyźni w wieku 20 i 28 lat zostali obarczeni zarzutami związanych z dewastacją mienia o wartości przekraczającej 5000 złotych. Dodatkowo jeden z nich, okazał się być już wcześniej poszukiwanym przez policję. Był to osobnik, który miał na swoim koncie wcześniejsze kradzieże i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.