Co warto zobaczyć w Olsztynie?

Olsztyn to przepiękne miasto i jednocześnie stolica województwa warmińsko-mazurskiego, którą warto odwiedzić. Co warto zobaczyć w Olsztynie?

Widoki z wieży widokowej

Ci, którzy lubią spojrzeć na miasto z góry na pewno nie przejdą nigdy obojętnie obok wieży widokowej, punktu widokowego, czy wieży ratuszowej. W miastach można trafić na naprawdę różne punkty obserwacyjne. Nie musisz martwić się tym, że w Olsztynie nie będziesz miał okazji podziwiania miasta z wysokości. Na szczęście w Obserwatorium Astronomicznym w stolicy województwa jest taka możliwość, na którą warto zwrócić uwagę.

Zdjęcie ze znaną osobą

Nie zawsze zdjęcie ze znaną osobą musi oznaczać kogoś żywego. W miastach coraz częściej pojawiają się ławeczki ze znanymi postaciami dla danej destylacji i Olsztyn nie jest w tym względzie wyjątkowy. Od wielu lat możemy zrobić sobie zdjęcie z ławeczką z Mikołajem Kopernikiem, który jest nierozerwalnie związany z tym miastem. Bardzo miło jest wyszukiwać takie atrakcje, więc foto z taką ławeczką dla turystów i mieszkańców miasta niewątpliwie okaże się miłą pamiątką.

Odpoczynek na świeżym powietrzu

Ruch jest wskazany nie tylko latem, ale także w zimniejsze dni, kiedy to nie chce nam się ruszyć z domu, a jednak spacer może pobudzić nas do większej aktywności. W związku z tym w Olsztynie można wybrać się do Parku Podzamcze, gdzie można miło spędzić czas nie tylko w ciepłe dni. Drugą propozycją w tym mieście jest Park Centralny. Jeśli jednak nie masz ochoty na spacer po terenie zielonym – nic straconego. Zawsze możesz przespacerować się uliczkami miasta, wejść na rynek i zobaczyć co się na nim zmieniło od Twojej ostatniej wizyty.

Zamek Kapituły Warmińskiej

Województwo warmińsko-mazurskie słynie ze sporej liczby zamków. W Olsztynie jako stolicy województwa też nie mogło zabraknąć tej propozycji. Warto udać się do niego i sprawdzić co za wystawy kryją jego starodawne wnętrza. Dobrym pomysłem przy odrobinie czasu wolnego jest też podziwianie innych pobliskich zamków, choćby w Kętrzynie, czy Rynie. Wszystkie są naprawdę zachwycające i warto poświęcić im swój czas. Podróż szlakiem zamków to dobry pomysł na kilkudniową wycieczkę po Warmii i Mazurach.

Atrakcje Olsztyna i okolic

W tym mieście można skusić się jeszcze np. na Planetarium, gdzie miło spędzą czas zarówno dorośli, jak i dzieci. Pod rozwagę warto wziąć Leśne Arboretum Warmii i Mazur w miejscowości Kudypy, czy Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Na brak atrakcji turystycznych na tym terenie na pewno nie można narzekać. Odwiedź również Opatów! Sprawdź, jakie oferuje opatów atrakcje. Do Opatowa dojedziesz autobusami firmy Sindbad.