Co warto zobaczyć w Barczewie?

Pojezierze Olsztyńskie ma wiele uroku, a wycieczki po jego terenie mogą dostarczyć każdemu z nas niezapomnianych wrażeń. Piękne widoki, cenne zabytki – oto czynniki, dzięki którym wypoczynek w tej części kraju może każdemu z nas dostarczyć wiele radości. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie? Jakimi miejscowościami może nas oczarować Pojezierze Olsztyńskie?

W czasie wycieczki po tej części Warmii i Mazur z pewnością warto odwiedzić tak ciekawe miasto, jakim jest Barczewo. Wielkim jego walorem jest położenie nad Pisą, ciekawa przeszłość oraz zabytki, które skutecznie przyciągają tutaj turystów z odległych zakątków kraju. Dumą Barczewa jest rynek, przy którym czeka na zwiedzających wyjątkowa placówka muzealna. To Muzeum Feliksa Nowowiejskiego – kompozytora „Roty”. W czasie zwiedzania Barczewa warto też znaleźć czas na zapoznanie się z zabytkami sakralnymi tego miasta. Na szczególne wyróżnienie w tym gronie zasługuje kościół św. Anny z XIV wieku, w którego wnętrzu można ujrzeć piękne organy w stylu barokowym. Drugim zabytkiem sakralnym, do którego warto zajrzeć w czasie wycieczki po tym mieście, jest kościół św. Andrzeja. Choć jego budowę zakończono pod koniec XIV wieku, obecna, renesansowa forma świątyni, jest dziełem jej przebudowy z XVI stulecia. Dlaczego warto zwiedzić ten kościół? Ze względu na długą historię oraz imponująca kolekcję nagrobków, znajdujących się w jego wnętrzu.

W ich gronie znajduje się wyjątkowy skarb – renesansowy nagrobek Batorych, ozdobiony rzeźbami śpiącego rycerza Baltazara oraz klęczącego nad nim biskupa Andrzeja (brata Baltazara).