Automobilklub Nowomiejski zaprasza na dwie atrakcyjne zawody motorowe

Automobilklub Nowomiejski ma w planach zorganizowanie dwóch interesujących wydarzeń motoryzacyjnych. W programie przewidziano Super Sprint pod Nawrę, lokalnie nazywany „górą”, a także po raz pierwszy w historii – Super Sprint o Puchar wójta Gminy Nowe Miasto.

Super Sprint Nawra odbędzie się 26 maja na popularnej trasie pod Nawrę. Punkt startowy wyścigu zlokalizowany będzie na ulicy Żwirki i Wigury. Pierwszy kierowca ruszy na trasę o godzinie 13:30, ale już od 11:45 rozpoczną się przejazdy treningowe. Zarząd Automobilklubu Nowomiejskiego już teraz ostrzega o tymczasowym zamknięciu drogi, na której odbędą się zawody.

Kolejne emocjonujące wydarzenie motoryzacyjne zaplanowano na 9 czerwca. Tego dnia odbędzie się Super Sprint o Puchar wójta Gminy Nowe Miasto. Zawody zostaną rozegrane na trasie Pustki – Radomno, co będzie miało miejsce po raz pierwszy. — Jest to bardzo atrakcyjny sportowo odcinek liczący 2 kilometry, który zawodnicy pokonają cztery razy. Nawierzchnia to szuter, glina i piasek. Do klasyfikacji ogólnej zaliczany będzie czas wszystkich przejazdów — informuje Rafał Topolewski, prezes Automobilklubu Nowomiejskiego.

Z racji organizowanych zawodów, na trasie Pustki – Radomno w dniu 9 czerwca mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym w godzinach od 9 do 17.