Astucyjny złodziej paliwa z Zatorza na celowniku olsztyńskiej policji

Plan, który miał na celu kradzież paliwa i przerzucenie winy na inną osobę, został skonstruowany przez jednego sprytnego mężczyznę. Niestety dla niego, zarejestrowany materiał wideo z monitoringu nie pozostawia miejsca na wątpliwości. Policja z Olsztyna apeluje do publiczności o wszelkie informacje, które mogłyby pomóc w identyfikacji mężczyzny widocznego na nagraniu.

Pracujący w Wydziale Przestępstw Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie funkcjonariusze aktualnie badają sprawę kradzieży tablic rejestracyjnych, które później posłużyły do nielegalnego zdobycia paliwa na stacji benzynowej. Całe zajście miało miejsce 18 kwietnia 2024 roku, na terenie olsztyńskiego Zatorza.

Podczas dochodzenia, policjanci zdobyli nagrania z kamer monitoringu. Analiza materiału potwierdziła, że zarówno za kradzieżą tablicy rejestracyjnej, jak i paliwa, stoi ten sam mężczyzna – jego wizerunek jest widoczny na filmie.

Skradzioną tablicę zarejestrował na jednym z zaparkowanych samochodów, po czym przymocował ją do swojego pojazdu. Następnie udał się na stację benzynową i zatankował olej napędowy, planując opuścić teren stacji bez zapłacenia za paliwo.

Informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości osoby prezentowanej na nagraniu można przekazać do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, pod numerami telefonów: 47 731 34 64 oraz 47 731 34 24.