Artur K. podejrzany o pchnięcie żony z balkonu po uprzednim ugodzeniu jej nożem

Prokuratura Rejonowa w Giżycku przekazała informacje o zarzutach stawianych Arturowi K., który jest podejrzany o to, że usiłował zamordować swoją żonę. Śledczy twierdzą, iż mężczyzna najpierw wielokrotnie dźgnął niewiastę nożem, przede wszystkim w region szyi oraz inne newralgiczne części ciała, a po tej brutalnej napaści zrzucił ją z balkonu trzypiętrowego budynku.

Daniel Brodowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, potwierdził te oskarżenia. Wyjaśnił, że Artur K. jest teraz oskarżony o próbę zamordowania swojej małżonki, co miało się odbyć poprzez serię ataków nożem skierowanych na niej oraz przez wyrzucenie jej z balkonu ich mieszkania na trzecim piętrze jednego z giżyckich bloków.

Po dramatycznym incydencie, kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie nadal przebywa. Jej stan zdrowia został oceniony jako ciężki – taką informację przekazał prokurator Brodowski.

Na miejsce zdarzenia wezwanie przysłali niezależni świadkowie, którzy byli naocznymi obserwatorami tego, jak kobieta była zepchnięta z balkonu. (PAP)

Joanna Kiewisz-Wojciechowska