Apel NFZ o ostrożność nad wodą. Prognozy pogody na resztę lata

Według najnowszych informacji meteorologicznych, przewiduje się, iż w najbliższym czasie na naszym niebie zapanuje słoneczna aura. Z drugiej strony Narodowy Fundusz Zdrowia ostrzega i przypomina o tym, jak zasadnicza jest ostrożność podczas odpoczynku nad akwenami wodnymi.

Wskazówką do bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych jest wybór miejsc, które zostały specjalnie do tego celu stworzone i są odpowiednio oznakowane. Tego typu obszary są także pod stałą opieką ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na oficjalnej stronie NFZ-tu znalazł się apel: „O bezpieczeństwie nas samych oraz naszych najbliższych decydujemy przede wszystkim my sami. Musimy pamiętać, że nawet najspokojniejsza na pozór woda, może nagle zamienić się w niebezpieczny żywioł”.

Zgodnie z danymi, jedna trzecia obywateli Polski wybiera na swoje wakacje Morze Bałtyckie. Co piąta osoba decyduje się na Mazury. Należy jednak zdawać sobie sprawę z ryzyka – jak donosi Policja, tylko w tym roku utonięcie spotkało już 138 osób. Z tego powodu tak istotne jest zapoznanie się i stosowanie do podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Poprzez takie działanie można zapewnić, że bieżące letnie wakacje nie będą naszymi ostatnimi.