39-letni recydywista powodowany frustracją miłosną uszkodził i okradł pięć samochodów w Olsztynie

Zasoby policyjne z Olsztyna zostały skierowane na wytropienie i zatrzymanie mężczyzny, którego podejrzewano o włamania oraz uszkodzenie pięciu pojazdów zaparkowanych na terenie olsztyńskich osiedli. Ten 39-letni mężczyzna tłumaczył swoje działania jako sposób na radzenie sobie z emocjonalnym bólem po nieudanym związku miłosnym.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie zgromadzili informacje dotyczące uszkodzonych i obrabowanych samochodów, które znajdowały się w centralnej części miasta oraz na osiedlu Zatorze w Olsztynie. Serie tych incydentów miała miejsce podczas jednej nocy od 22 do 23 marca 2024 r.

Analizując nagrania z monitoringu, policjanci byli w stanie ustalić tożsamość sprawcy. Po zidentyfikowaniu go, 39-latek został zatrzymany i postawiono mu pięć zarzutów dotyczących włamań i kradzieży oraz uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw.

Podczas przesłuchania wyjaśnił, że był zmuszony zmierzyć się z gniewem, który poczuł po kłótni ze swoją partnerką. Jego wybór „terapii” polegał na uszkadzaniu samochodów niewinnych osób. Przy okazji tych działań zabierał również różne przedmioty pozostawione wewnątrz pojazdów.

39-latek ma już za sobą skazania za podobne przestępstwa, co oznacza, że zostanie postawiony przed sądem jako recydywista. W chwili obecnej mężczyzna jest pod strogim nadzorem policji.