12 incydentów drogowych w przeciągu jednego dnia na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

Policja z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego miała pełne ręce roboty, gdyż w ciągu jednego dnia musiała interweniować aż 12 razy z powodu różnych incydentów drogowych. Zwracamy uwagę wszystkich kierowców i innych uczestników ruchu drogowego, aby byli szczególnie ostrożni na drogach. Należy pamiętać, że opady śniegu i niskie temperatury sprawiają, że nawierzchnia staje się śliska w wielu miejscach. Maksymalna dozwolona prędkość nie zawsze jest bezpieczna prędkością, zwłaszcza podczas niekorzystnych warunków pogodowych!

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie w czwartek (23.11.2023), dotyczące incydentu na drodze wojewódzkiej nr 530 niedaleko Świątek. Według wstępnych ustaleń policji, 33-letni mężczyzna prowadzący ciężarówkę stracił kontrolę nad pojazdem, co skutkowało zjechaniem do rowu przydrożnego. Na szczęście, nikomu nic się nie stało, ale ładunek przewożony przez ciężarówkę rozsypał się. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policję wykazało, że kierowca był trzeźwy. Prawdopodobnie śliska nawierzchnia drogi przyczyniła się do tego incydentu. Ruch na tej drodze był utrudniony aż do momentu usunięcia pojazdu przez specjalistyczny holownik.

Tego samego dnia, w pobliżu Klebarka Wielkiego, miało miejsce kolejne zdarzenie drogowe, tym razem z udziałem ciężarówki i samochodu osobowego. Podobnie jak w poprzednim przypadku, wszyscy uczestnicy byli trzeźwi, a nikomu nic się nie stało.

Chcielibyśmy przypomnieć, że opady śniegu i niskie temperatury mogą sprawiać, że nawierzchnia staje się śliska, co obniża przyczepność pojazdów do drogi i wydłuża drogę hamowania. W takich warunkach należy absolutnie dostosować prędkość do panujących warunków na drodze i utrzymać odpowiednią, bezpieczną odległość od pojazdu znajdującego się przed nami.