Wypadek na skrzyżowaniu w Olsztynie – nieszczęśliwe spotkanie busa i osobówki

Dzień 31 października, wtorek, nieznacznie po godzinie dwunastej, olsztyńskie skrzyżowanie ulic Poprzecznej i Marii Zientary Malewskiej stało się miejscem kolizji drogowej. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy – osobowe auto oraz bus przystosowany do przewozu najmłodszych.

Deszczowy, wietrzny dzień i liście pokrywające nawierzchnię, a do tego ruch samochodów ulegający znacznemu wzrostowi ze względu na zbliżające się Dzień Wszystkich Świętych, to zestaw czynników sprzyjających niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Tego dnia 66-letnia kobieta za kierownicą renault nie dostrzegła nadjeżdżającego zielonego busa służącego do transportu dzieci.

Preliminarne ustalenia funkcjonariuszy policji obecnych na miejscu incydentu sugerują, że kierująca renault nie przestrzegała zasady pierwszeństwa przejazdu dla busa, co doprowadziło do kolizji. Wyniki testów trzeźwości wykonanych przez policję wykluczyły spożycie alkoholu przez uczestników zdarzenia. Kierująca otrzymała mandat karny za spowodowanie wypadku, którego wartość wyniosła 1500 zł – informuje młodszy aspirant Andrzej Jurkun, reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Jak ustalono, podczas zdarzenia w busie znajdował się jedynie kierowca. Żadna z osób zaangażowanych w kolizję nie odniosła poważnych urazów, co pozwoliło na zakwalifikowanie incydentu jako kolizji drogowej.