Spotkanie na temat rozwoju osobistego i przedsiębiorczości kobiet z terenów wiejskich Warmii i Mazur

Rozwoju osobistemu i przedsiębiorczości kobiet zamieszkujących tereny wiejskie poświęcono konferencję, która miała miejsce w Mikołajki Resort Hotel&SPA położonym w Jorze Wielkiej. Było to wydarzenie skierowane przede wszystkim do mieszkanek obszarów wiejskich naszego regionu, zatytułowane „Komunikacja, przedsiębiorczość oraz rozwój osobisty kobiet na obszarach wiejskich Warmii i Mazur”. Dwudniowa (29-30 listopada) konferencja została zainaugurowana przez Sylwię Jaskulską, pełniącą funkcję wicemarszałka województwa warmińsko-mazurskiego.

Impreza stanowiła doskonałą okazję dla kobiet z terenów wiejskich do nawiązania nowych znajomości, wymiany swoich doświadczeń i wiedzy dotyczącej prowadzonych przez nie działań. Uczestniczki miały również możliwość zgłębienia tematu mechanizmów wpływających na komunikację, rozwój zawodowy i osobisty, a także podniesienia swoich kompetencji w tych obszarach.

W gronie prelegentek znalazła się Maria Rotkiel, jedna z najbardziej rozpoznawalnych psycholożek w Polsce. Ta specjalistka od terapii poznawczo-behawioralnej, PR, oraz trenerka motywacyjna z wieloletnim stażem, jest znana nie tylko z telewizji, ale również z warsztatów i terapii, które prowadzi, oraz książek, które pisze. Na konferencji wystąpiły także specjalistki reprezentujące inne dziedziny, które poprzez swoją działalność wspierają kobiety w przełamywaniu stereotypów i barier utrudniających im osiąganie sukcesów zawodowych i osobistych.

W programie konferencji znalazły się też panele poświęcone komunikacji w mediach społecznościowych, zagadnieniom dietetycznym, prezentacjom dotyczącym rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich oraz osiągnięciom Kół Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie przede wszystkim adresowane było do kobiet aktywnych w kołach gospodyń wiejskich, liderkom lokalnym oraz tym, które prowadzą lub planują prowadzić własną działalność pozarolniczą.

Zofia Stankiewicz była moderatorką konferencji. Ta społeczna działaczka z długoletnim doświadczeniem w rolnictwie, członkini struktur organizacyjnych przy Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej oraz sołtys z dwudziestoletnim stażem, prowadzi od 10 lat żłobek, przedszkole na terenach wiejskich i kuchnię korzystającą z surowców z własnego gospodarstwa.

Za organizację tego wydarzenia odpowiadał samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.