Ściśle kontrolowane działania policyjne przeciwko narkotykowym przestępstwom w Olsztynie

W Olsztynie, służby Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji nie ustają w zwalczaniu nielegalnych przedsięwzięć związanych z narkotykami. Ostatnio uwaga śledczych skupiła się na 26-letnim obywatelu powiatu olsztyńskiego.

Policja postanowiła dokładnie przeszukać dom mężczyzny w ubiegłym tygodniu, dokładnie w czwartek 24 sierpnia. W działaniach wzięły udział nie tylko służby z Wydziału Techniki Kryminalistycznej i Statystyki Przestępczości KMP w Olsztynie, ale także prokurator z Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ.

26-letni mieszkaniec był całkowicie zaskoczony nagłą inspekcją policji. Śledztwo potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy po dogłębnym sprawdzeniu domu i terenu wokół niego. Do detekcji narkotyków użyto specjalnie wyszkolonego psa, którego wrażliwe zmysły doprowadziły do odkrycia nielegalnych substancji ukrytych m.in. w śmietnikowej wiacie.

Podczas przeprowadzonej operacji odkryto marihuanę, haszysz, mefedron, tabletki MDMA oraz amfetaminę o sumarycznej masie blisko 800 gramów. Zgromadzone dowody zostały przekazane do dalszych badań laboratoryjnych.

Mężczyzna został aresztowany i osadzony w areszcie policyjnym. Usłyszał zarzut posiadania dużej ilości zakazanych substancji, co jest przestępstwem karalnym nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policja nałożyła na niego środki zapobiegawcze, takie jak dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz zabezpieczenie majątkowe na kwotę 30 tysięcy złotych na wypadek przyszłej kary. Śledztwo jest nadal prowadzone, a policja nie wyklucza kolejnych aresztowań.