Polska piramida? Rapa zaprasza!

Mazury to wyjątkowa kraina, która zachwyci nas nie tylko pięknymi widokami i przyrodniczymi ciekawostkami, ale i tajemniczymi obiektami. Jednym z tych, które od lat skutecznie pobudzają wyobraźnię turystów, jest piramida w Rapie. Co warto wiedzieć na temat tego obiektu? Z jakich względów warto mu poświęcić swój czas w trakcie wycieczki po Mazurach?

Piramida w Rapie to nie lada gratka, której warto poświecić nieco więcej uwagi. Ta tajemnicza budowla znajduje się na obrzeżach miejscowości Rapa. Otoczona lasami, sprawia wrażenie jeszcze bardziej tajemniczej, niż w rzeczywistości. Skąd wzięła się piramida na Mazurach? Można snuć wiele ciekawych teorii na ten temat, wyjaśnienie jest jednak dość proste. Ta piramida to rodzinny grobowiec, któremu po prostu nadano taką nietypową formę. Wiadomo, że grobowiec taki wybudował dla siebie i swych bliskich baron Friedrich von Fahrenheit. Był to właściciel majątku Rapa, a jednocześnie znany i ceniony mecenas sztuki, którego wielką pasją okazał się starożytny Egipt. Dziś w rodzinnym grobowcu – piramidzie spoczywa siedem osób, m.in. trzyletnia córeczka barona, pochowana w 1811 roku. Sam baron zmarł w 1849 roku i zgodnie ze swym życzeniem, spoczął w zbudowanej przez siebie piramidzie.

Niestety, liczne wojny i powojenne dewastacje sprawiły, że ta ciekawa budowla uległa sporym zniszczeniom. Dopiero w XXI wieku wejście do piramidy zabezpieczono, dzięki czemu szczątki barona i jego rodziny znów mogą spoczywać w spokoju.

Masz problemy finansowe? Pożyczka na spłatę ZUS może być dla Ciebie rozwiązaniem.