Podsumowanie weekendu na drogach – pijani kierowcy wciąż stanowią poważny problem

 

Policjanci z województwa warmińsko-mazurskiego podzielili się statystykami, odnośnie zdarzeń, jakie miały miejsce na drogach w minionym weekendzie. Odnotowano ponad 128 kolizji, 10 wypadków, potencjalnie niebezpiecznych wypadków. Zatrzymano również 44 kierowców, którzy byli w stanie po spożyciu alkoholu.

Na podwójnym gazie.

Rekordzistką okazał się być 36-letni mieszkaniec miejscowości Korsze, który zatrzymany został do kontroli drogowej w Podlechach. Badanie alkomatem wskazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Co równie istotne, od niemal dwóch lat posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W Kętrzynie policjanci zatrzymali kierowcę ciężarowego pojazdu marki iveco – był nim 54-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn. Podczas kontroli drogowej okazało się, że ten prowadził pojazd, mając w swoim organizmie niemal promil alkoholu.

17-latka spowodowała kolizję drogową.

Olsztyńscy policjanci, oprócz istnej plagi pijanych kierowców, interweniowali również w przypadku 17-letniej dziewczyny, która doprowadziła do potencjalnie niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Do dyżurnego komendy w Olsztynie pierwotnie wpłynęło zgłoszenie, w którym świadkowie informowali o dziecku za kierownicą, które doprowadziło do kolizji – po przybyciu na miejsce okazało się, kierującą jest w istocie 17 – letnia mieszkanka Olsztyna. Dziewczyną zajmie się teraz sąd rodzinny, bez winy nie pozostanie również jej matka – gdyż to właśnie kobieta pozwoliła córce wsiąść za kierownicę.