Perfumy o wartości tysięcy złotych skradzione z olsztyńskiej drogerii przez dwóch 22-latków!

Zaledwie w ciągu sześciu dni, dwaj młodzieńcy, obaj w wieku 22 lat, przeprowadzili serię kradzieży w jednym z olsztyńskich sklepów kosmetycznych. Łupem przestępców padły perfumy, które razem miały wartość niemal 8,5 tysiąca złotych. Byli stałymi „klientami” drogerii – odwiedzali sklep codziennie, kilkakrotnie dziennie, a ze sobą zabierali pojedyncze opakowania drogich perfum.

19 czerwca, środa, olsztyńska policja została poinformowana o tym, że pracownik ochrony jednej z drogerii zatrzymał dwóch mężczyzn próbujących opuścić sklep z nieopłaconymi perfumami. Zdarzenie to było ich ostatnim czynem w serii kradzieży.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce interwencji, okazało się, że ci sami mężczyźni byli odpowiedzialni za szereg kradzieży towarów z tej samej drogerii. Odwiedzali sklep regularnie przez ostatnie sześć dni, kradnąc za każdym razem jedno lub dwa opakowania drogich perfum. Ewidencja tych incydentów znajdowała się na nagraniach z kamer monitoringu sklepu, które potwierdziły ich winę. Łącznie wartość skradzionych towarów wyniosła niemal 8,5 tys. zł.

Obaj mężczyźni zostali aresztowani i otrzymali sześć zarzutów kradzieży. Ich przyszłość jest teraz w rękach sądu, który może im wymierzyć karę do pięciu lat pozbawienia wolności.