Otwarcie 63. edycji Kortowiady w 2024 roku – Studencka tradycja w pełni rozkwita

W dniu dzisiejszym, 23 maja, miasto Olsztyn oficjalnie rozpoczęło świętowanie 63. edycji Kortowiady, najbardziej oczekiwanego studenckiego festiwalu w Polsce. Wydarzenie to zostało uroczyście otwarte przez Paradę Wydziałów, która przemierzyła trasę od Starego Miasta do Kortowa, nie tylko zapowiadając początek święta studentów, ale także przekazując mieszkańcom miasta wiadomość o rozpoczęciu najważniejszej studenckiej imprezy w kraju.

Jeszcze przed godziną 10.00, klucz do miasta został symbolicznie przekazany studentom przez prezydenta Olsztyna, Roberta Szewczyka. Przekazując klucze, prezydent zachęcał studentów do dobrej zabawy oraz dbania o bezpieczeństwo, z jednoczesnym prośbą o zwrot klucza w niedzielę.

Po ceremonii przekazania klucza do miasta, entuzjastycznie świętujący studenci udali się na przemarsz centralną aleją Warszawską w kierunku kampusu uniwersyteckiego w Kortowie. Studenci nie zawiedli oczekiwań i pokazali prawdziwe karnawałowe nastroje, prezentując się w kreatywnych strojach. Zabawa studencka zdominowana była przez rytmiczne dźwięki muzyki DJ-a, tańce i różnorodne atrakcje, takie jak ciągniki. Finał imprezy przewidziany jest na sobotę, 25 maja.