Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie znajduje się na ul. Zamkowej 2 i bez problemu można tam trafić podczas spaceru ze stacji kolejowej.

Co warto zobaczyć w Olsztynie?

Olsztyn jako stolica województwa oferuje sporo ciekawych miejsc, na które warto zwrócić uwagę podczas wizyty w tym mieście. Nie jest to bardzo duża metropolia, ale raczej spokojne miejsce, gdzie można miło spędzić czas. Szczególnie można zachwycić się rynkiem, licznymi jeziorami, zbiornikami wodnymi, parkami, terenami zielonymi. Zanim jednak uda nam się dotrzeć do ścisłego centrum miasta po drodze mijamy właśnie Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, na które warto zwrócić uwagę i wejść do jego wnętrz. Nie ma na co narzekać – miejsce po względem eksponatów jest na pewno warte uwagi.

Ciekawe muzeum w Olsztynie

Atutem tego miejsca oprócz ciekawych wystaw jest ich dostępność w kilku językach. Dzięki takiemu zabiegowi to miejsce jest idealne nie tylko dla Polaków, ale także obcokrajowców, którzy, być może, postanowią odwiedzić polskie miasto związane z Mikołajem Kopernikiem. W okolicach tego muzeum znajduje się jego ławeczka, na której można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia ze znanym astronomem. Zwiedzanie zajmuje dłuższą chwilę, więc warto zaplanować sobie na jego zwiedzanie dłuższą chwilę.

Bilet łączony na atrakcje

Istnieje możliwość zakupienia łączonego biletu na kilka atrakcji, więc warto zapytać o tę możliwość w kasie. Nie dość, że uda się zwiedzić większą liczbę miejsc, to dodatkowo będzie można zaoszczędzić kilka złotych. Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie to bardzo ciekawe miejsce, na którą warto zwrócić uwagę podczas pobytu w stoicy tego województwa. Na nudę w tym mieście nie można narzekać.