Jesienne czyszczenie sieci i magistral wodociągowych w Olsztynie już się rozpoczęło

W Olsztynie ruszyły jesienne prace związane z płukaniem sieci i magistral wodociągowych. W trakcie realizacji tych czynności, mieszkańcy mogą doświadczyć pewnych zmian w jakości dostarczanej wody, takich jak jej zmniejszona klarowność, czy też wahania ciśnienia. Proces ten ma się zakończyć 19 listopada.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Przedsiębiorstwo Wod-Kan działające w Olsztynie, prace związane z płukaniem sieci rozpoczną się od stacji uzdatniania wody „Zachód”. W ramach tych działań zostaną objęte m.in. następujące ulice: Jeziorna, Bałtycka, Artyleryjska, Wyzwolenia, Pieniężnego, Grunwaldzka, Borkowskiego oraz Grzegorzewska. Ponadto proces dotknie również takie osiedla jak: Nad Jeziorem Długim, Podgrodzie i Stare Miasto.

Prace na magistrali „Karolin” przewidziane są na wtorek (7 listopada), natomiast na środę (8 listopada) zaplanowano działania na magistrali „Kortowo”.

Przedsiębiorstwo Wod-Kan informuje, że woda dostarczana podczas trwania prac będzie spełniała wszystkie wymagania fizykochemiczne oraz biologiczne, przez co będzie nadawała się do celów spożywczych i przemysłowych.

Proces płukania sieci jest niezbędny do usunięcia naturalnie gromadzących się w niej osadów.