Intensywne prace remontowe paraliżują komunikację w centrum Olsztyna

Po zapowiedziach o nadchodzących remontach dróg przez władze miasta Olsztyna, prace rozpoczęły się na ulicy Dąbrowszczaków. Od czwartku, 11 lipca, ta część miasta będzie całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego. Na dodatek, od poniedziałku, 15 lipca, w związku z pracami naprawczymi na torowisku w innej części Olsztyna (na osiedlu Brzeziny), zostanie zawieszony ruch tramwajów na liniach numer 1, 2 i 3.

Prace remontowe na ulicy Dąbrowszczaków zaczęły się już we wtorek, 9 lipca. W czwartek i piątek (11-12 lipca) ta droga będzie kompletnie wyłączona z ruchu. Prace będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania z aleją Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Kajki. Planowane zakończenie robót to niedziela, 14 lipca. Służby drogowe proszą kierowców, aby przez ten tydzień nie parkowali swoich pojazdów wzdłuż ulicy Dąbrowszczaków.

Jak podkreśla Marcin Szwarc, dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, prace nie będą polegać na typowym łataniu dziur. Pierwszy etap to zdjęcie starej nawierzchni oraz regulacja studzienek i wpustów w pasie drogowym – potem zostanie położony nowy asfalt.

Remont ulicy Dąbrowszczaków to jedynie początek letnich działań remontowych. W lipcu ekipy mają również rozpocząć naprawy na fragmentach ulic Murzynowskiego, Kołobrzeskiej (między Dworcową a Leonharda), Barcza (od skrzyżowania z Krasickiego do skrzyżowania z Turowskiego) oraz Augustowskiej (od Wyszyńskiego do Opolskiej).

Prace remontowe rozpoczną się również 15 lipca (poniedziałek) w okolicy skrzyżowania alei Sikorskiego z ulicą Tuwima. Naprawa torowiska to nie tylko utrudnienia dla kierowców – również użytkownicy komunikacji miejskiej z pewnością odczują dyskomfort.