Do szpitala w Olsztynie trafiło niemowlę w poważnym stanie – było ofiarą przemocy domowej

27 czerwca do szpitala w Olsztynie trafiło niemowlę, które przetransportowane zostało ze szpitala w Szczytnie – tamtejsi lekarze udzielili mu wstępnej pomocy, jednak stan dziecka był na tyle poważny, że konieczne było jego przewiezienie do specjalistycznej kliniki w Olsztynie. Dziecko miało na tyle poważne obrażenia, że pozostawało nieprzytomne i nie reagowało na żadne bodźce.

Było ofiarą przemocy domowej.

Stan niemowlęcia był na tyle poważny, że w bezpośredni sposób zagrał jego życiu. Jak przekazano do informacji i mediów – badania wykazały, że ma ono rozległe i poważne obrażenia mózgu i kończyn. Część z nich była świeża, natomiast pozostałe wskazywały na to, że niemowlę było ofiarą przemocy od dłuższego czasu. Jego stan jest bardzo ciężki, a rokowanie niepewne.

Rodzica dziecka w areszcie.

Rodzicom dziecka postawione zostały zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, jak i usiłowanie jego zabójstwa. Jak dotychczas ustalono – 22-letnia matka dziecka i jego 25-letni ojciec przywieźli nieprzytomne niemowlę do nocnej opieki medycznej w Szczytnie, a tamtejszy lekarz natychmiast zaalarmował policję oraz pogotowie ratunkowe. Dziecko zostało przewiezione do szpitala w Szczytnie, skąd finalnie trafiło do Olsztyna. Z aktualnych informacji wynika, że rodzice skatowanego niemowlęcia posiadają również inne dziecko. Aktualnie prokuratura i odpowiednie służby starają się o przekazanie jego opieki do rodziny zastępczej. Rodzice na ten moment nie przyznali się do zarzucanych mu czynów.