Co jest najciekawsze w Warmii?

Wycieczki po Warmii mogą się dla wielu z nas okazać wspaniałą przygodą oraz jedyną w swoim rodzaju lekcją historii. Co warto zobaczyć w tej części kraju? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Warmia to piękne widoki, ciekawa historia oraz piękne zabytki, dzięki którym jej poznawanie stanie się dla wielu z nas przyjemnym i ciekawym doświadczeniem. Wycieczki po Warmii to szansa na nacieszenie się sielskimi widokami oraz na historyczne spacery po warmińskich miastach. Z pewnością ważnym punktem dla wielu turystów odwiedzających Warmię stanie się Olsztyn – piękny ośrodek miejski, mogący się pochwalić historią sięgającą czasów średniowiecza. Kto zajrzy na teren tego miasta, ten będzie mógł zwiedzić wspaniałą starówkę oraz potężny zamek, w murach którego zachowało się sporo pamiątek związanych z postacią Mikołaja Kopernika. Piękną architekturą i ciekawą historią może się też pochwalić Lidzbark Warmiński, do którego z pewnością warto zajrzeć. Tutejszy zamek jest jednym z najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Polsce, a spacer po jego terenie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Gdzie jeszcze warto się wybrać, by w trakcie wycieczki po Warmii móc się nacieszyć widokiem cennych zabytków oraz unikalnymi pejzażami? Wiele ciekawych atrakcji czeka na turystów w rejonie jeziora Mosąg oraz w dolinie Łyny. Jedną z ciekawszych miejscowości w tej części Warmii jest Brąswałd, znany z pierwszej na Warmii biblioteki, w której znalazło się miejsce na polskie książki. Ciekawym punktem na trasie wycieczki po Warmii będzie też Bukwałd – wieś idealna dla tych, którzy chcą się nacieszyć wypoczynkiem na łonie natury. Okoliczne lasy kuszą, a że nie brak na ich terenie ciekawych szlaków pieszych i rowerowych, ta część Warmii staje się wyjątkowo kusząca dla miłośników spędzania wolnego czasu w aktywny sposób. Rządowy ośrodek w Łańsku, okolice jeziora Ukiel czy rejon wsi Naterki – oto atrakcje, dzięki którym każdy z nas będzie mógł spędzić w ciekawy sposób czas na terenie Warmii.